BELSŐÉPÍTÉSZET
ShellBau - Miként kell megfelelően elvégezni az összes belsőépítészeti munkát.
Belsőépítészet
A „Shellbau,” építési rendszer legtöbbször gipszkarton lapokat használunk a belső falak burkolására. Ezek a táblák függőlegesen és vízszintesen is beépíthetőek, kétrétegű burkolat esetén váltózó irányban építjük be.
Függőleges telepítés esetén. A gipszkarton tábla szélessége - 1200 mm, a a függőleges tartók tengelyei közötti távolság - 600 mm. Két rétegű borítás esetén alsó réteg vízszintes, a felső réteg függőleges beépítésű. Többrétegű karton beépítésénél az egyes rétegek hézagát (vízszintesen és függőlegesen is) lépcsőzetesen kell elhelyezni. Ha a tartó falak közötti távolság meghaladja a 6000 mm-t, a válaszfalak vázspecifikus válaszfalakból készülnek. 6000 mm alatti távolság esetében szabványos gipszkarton válaszfalrendszer kerül kialakításra.
Az építés folyamata
Vázszerkezet helyét a építészeti terveknek megfelelően kijelöljük.
A válaszfalváz fém vízszintes profil (UW) hátuljára tömítőszalagot ragasztunk, amely lezárja az belső felület kisebb egyenetlenségeit (2 mm-ig; nagyobb egyenetlenségek esetén további tömítőanyagot használunk) annak érdekében, hogy megfelelő hangszigetelés jöjjön létre az elválasztott terek között.
A padlóra és a mennyezetre vízszintes fémprofilok rögzítünk.
A gipszkartonváz fal szerkezetében 60 cm tengelytávolságra függőleges fém profilokat helyezünk.
Az elemek függőleges elemeinek ellenőrzése, majd rögzítése
Ásványgyapot kerül a telepített vázakba. A pamut takaróknak tapadniuk kell a vízszintes profilokhoz, ezért szélességük 1 cm-rel nagyobbnak kell lennie, mint a függőleges támasztékok felülete.
A gipszkarton paneleket a fal magasságának megfelelően kerül vágásra.
Az első réteg gipszkarton felszerelése. Az első réteget 75 cm-enként TN vagy XTN önmetsző csavarokkal rögzítjük. Az önmetsző csavarok távolsága a kartonnal borított él szélétől legalább 10 mm, a vágott éltől legalább 15 mm kell, hogy legyen. Az önmetsző csavarokat a lemez vastagsága szerint kell kiválasztani, legalább ≥ 10 mm-rel keresztezniük kell a fém profilját.
A panelek függőlegesen és vízszintesen is rögzíthetők. Ha a paneleket függőlegesen szereljük fel, akkor javasolt a helyiség teljes magasságában, azaz vízszintes hézagok nélkül használni.
Ha két vagy három rétegű panelt szerelünk fel, akkor mindegyiket kapcsokkal rögzítjük a kerethez.
A kerámia burkolólapok kidolgozására szolgáló fal vagy válaszfal előkészítésekor a gipszkarton lapok vastagságának legalább 12,5 mm-nek kell lennie. Ha egyrétegű szerkezet kerül beépítésre, a támasztékok távolsága nem haladhatja meg a 400 mm-t.
A kerület mentén egy öntapadós elválasztó szalagot ragasztunk fel.
A vakolás előtt az összes varrat mély alapozóval kerül bevonásra.
A panelek illesztéseinek tömítésére gittet használunk.
Az első réteghez nem szükséges erősítő szalag. A kerületi varratokat gittel töltjük ki.
Második réteg gipszkarton lap kerül beépítésre, amelyek varratai nem eshetnek egybe az első réteg varrataival. A második réteget 25 cm-enként önmetsző csavarokkal rögzítjük.
Papír erősítő szalagot használunk a második réteg varratainak megerősítésére, majd gitteljük.
A padló
A padlóburkolat nedves helyeken történő felhelyezése előtt a cégünk paneleit vízszigetelő fedőréteggel kell lefedni. A vízszigetelő bevonatot rugalmas kompozit vízszigetelés használjuk szabványos padlófelületekre.
- A vízszigetelő fóliát az alapra fektetjük, 10-15 cm-es rést hagyva a szoba kerülete mentén.
- A fóliát ráragasztjuk az alapra.
- A fólia speciális ragasztószalaggal van kerül összeragasztásra.
A helyiségek körüli hézagokat vízszigetelő csíkokkal zárjuk le.
A padló vízszigetelő anyaggal való lefedése után kerül sor a kiválasztott burkolat, például csempe, különféle faburkolatok, polivinil-klorid burkolat vagy linóleum lerakására.
Ha szeretné megerősíteni a vízszigetelést, használhatunk további szigetelő szalagot. Az szigetelő szalagot a vízszigetelő fóliára fektetjük le a kellő szilárdság és tartósság biztosítása érdekében.
Ha az alapot mindkét oldalról nedvesség érheti, speciális kétrétegű vízszigetelő fóliát kell használni. Az első réteg ragadós és jól használható a második réteg alapjaként. A második réteg víz- és nedvességálló.
Előkészítés
- A padlónak tisztának, száraznak és vízszintesnek kell lennie.
- Ha az alap egyenetlen, ki kell egyenlíteni.
- Ha az alap régi vagy sérült, meg kell erősíteni.
- Ha az alap nedves, meg kell szárítani.